CZYM PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ TWARZY PO GOLENIU?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje bardzo dużo artykułów, które dotyczą pielęgnacji skóry twarzy kobiet, dbania o nią czy nawilżania, jednak męska skóra również potrzebuje odpowiednich zabiegów. Nie można o niej zapominać, szczególnie po goleniu.

Postępowanie przed goleniem i w trakcie zabiegu

Nie bez znaczenie jest odpowiednie przygotowanie do golenia oraz samo golenie. Przede wszystkim warto sięgnąć po specjalną piankę lub po prostu zrobić okłady z ręcznika, zmoczonego w letniej wodzie. W ten sposób włosy będą miękkie i łatwiej się je zgoli. W trakcie golenia najlepiej poruszać maszynkę nie pod włos. Może to skutkować podrażnieniami, bólem, rankami i zaczerwienieniem. Nie można golić się na sucho, może to mieć naprawdę nieprzyjemne konsekwencje.

Preparaty po goleniu

Bardzo ważne jest także, stosowanie odpowiednich preparatów po goleniu. W drogeriach i aptekach dostępne są różne kremy i żele, które odpowiednio nawilżają skórę, koją wszelkie podrażnienia i ranki po goleniu. Męskie kosmetyki zazwyczaj mają dość lekką konsystencje, wchłaniają się szybko i nie sprawiają wrażenie klejenia, są bardzo komfortowe.

W przypadku skóry suchej oraz normalnej najlepiej jest stosować specjalne balsamy i kremy. Natomiast skóra twarzy, która ma dość duże skłonności do przetłuszczania wymaga żeli i emulsji, które są beztłuszczowe. Jest to bardzo ważne w trakcie codziennej pielęgnacji skóry męskiej twarzy.

Bardzo ciekawymi i użytecznymi preparatami są specjalne żele po goleniu, które mają działanie chłodzące. Świetnie sprawdzają się one w codziennej pielęgnacji, szczególnie skóry wrażliwej. Najważniejszymi składnikami żeli są np. rumianek, ekstrakt z alg morskich czy aloes. Kosmetyki te łagodzą oraz znacznie zmniejszają wszelkie podrażnienia, usuwają opuchlizny i zaczerwienienia.

Ponadto chłodzą, nawilżają i zapewniają unikalne oraz bardzo przyjemne odczucie odświeżenia. Skóra po zastosowaniu żeli staje się bardzo miękka i pachnąca. Warto sięgać po żele, które nie mają w swoim składzie alkoholu, może on wywołać uczucie pieczenia.

Golenie sprzyja powstawaniu licznych podrażnień, czasem krwawień, dlatego takie szczególnie ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry, a także pielęgnacja jej po skończeniu zabiegu. Należy kategorycznie unikać tępych i starych maszynek do golenia. Jeżeli chodzi o maszynki wielokrotnego użytku, za każdym razem trzeba je dokładnie wyczyścić. Jest to bardzo ważne. Brudne i niedomyte maszynki sprzyjają rozwojowi wielu bakterii, które potem w czasie golenia przenoszą się na skórę i prowadzą do dodatkowego podrażnienia.

Dobrze jest także pamiętać o wszelkich krostach i wypryskach. Jeżeli podczas golenia „najedzie się” na nie, można bardzo prosto roznieść je po całej twarzy i pozwolić, żeby się rozprzestrzeniały. Jeżeli zarost jest bardzo twardy i golenie nie należy do najprostszych i najbardziej komfortowych, warto wcześniej zmiękczyć włoski oliwką, która świetnie je zmiękczy. Nie należy ona do najtańszych produktów, ale jest bardzo wydajna i wystarczy jedynie kilka kropli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*