Jakie głośniki kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie głośniki potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o jakość dźwięku odtwarzanego w Twoich własnych czterech ścianach. Jakie jednak głośniki wybrać, aby spełniały wszystkie Twoje oczekiwania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Rodzaje głośników

Na rynku znajdziemy różne rodzaje głośników, a każdy z nich będzie charakteryzował się nieco innymi parametrami i funkcjami. Obecnie najpopularniejsze są głośniki bezprzewodowe. Ich ogromną zaletą jest brak kabli, co pozwala na znacznie większą mobilność.

Do łączności bezprzewodowej mogą wykorzystywać zarówno moduł Bluetooth, jak i sieć WiFi, dzięki czemu możesz z nich korzystać praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, aby przy zakupie takiego głośnika zwrócić uwagę na jego wielkość i ciężar, aby zabieranie go na różnego rodzaju wyjazdy nie okazało się uciążliwe. Ważna jest również ich wytrzymałość, na przykład wodoodporność, która pozwala na korzystanie z głośnika na plaży czy na imprezach plenerowych nad wodą lub basenem.

Jeśli zależy Ci zaś na nieco większej wszechstronności, to najlepszym wyborem będą klasyczne głośniki do komputera. W większości przypadków są to głośniki przewodowe, co zapewnia stabilne połączenie i wysoką jakość dźwięku. W roli głośników komputerowych świetnie sprawdzą się kompaktowe głośniki podstawkowe, które będą idealna między innymi do oglądania filmów lub słuchania muzyki. 

Możesz także zdecydować się na nieco bardziej profesjonalne rozwiązanie, jakim jest kino domowe. Sprzęt do kina domowego to najczęściej głośniki typu 5.1, 6.1 czy nawet 7.1. Tego typu głośniki świetnie radzą sobie z dźwiękiem przestrzennym, co sprawia, że oglądanie filmów z ich udziałem to doznania niemal kinowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zastanawiając się nad zakupem głośników, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Ważny jest między innymi rodzaj przewodów, ponieważ jak już wspominaliśmy wcześniej – modele przewodowe gwarantują lepszą jakość dźwięki, natomiast bezprzewodowe są znacznie praktyczniejsze i bardziej mobilne.

Istotnym parametrem jest skuteczność i moc RMS głośników, które wyrażane są w decybelach. Im wyższe są obie te wartości, tym głośniejszy będzie Twój sprzęt. Zwróć także uwagę na kwestie takie jak wyrażane w hercach pasmo przenoszenia, czy pokrętła służące nie tylko do zmiany głośności, ale również do regulacji poziomu natężenia konkretnych częstotliwości. Duży wybór sprzętu tego rodzaju znajdziesz na https://natemataudio.pl/.

Zdj. główne: Habib Dadkhah/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*