Konto w banku dla zaradnej kobiety – czym się charakteryzuje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czym powinno charakteryzować się konto bankowe dla zaradnej kobiety? Jakie powinno spełniać warunki, aby było jak najkorzystniejsze i na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwania jak najlepszej oferty? Od czego zacząć? Założenie konta bankowego to poważna inicjatywa i nie warto robić tego pochopnie. Zanim zdecydujemy się na podpisanie konkretnej umowy, warto zapoznać się z jak największą liczbą możliwości, aby wybrać ofertę najbardziej dla nas korzystną. 

Na co zwrócić uwagę przed założeniem konta w banku? 

Po pierwsze sprawdź, czy bank, z którym rozważasz podpisanie jakiejkolwiek umowy, posiada bankowy fundusz gwarancyjny, który będzie stanowił ubezpieczenie dla wypłaty naszych pieniędzy w sytuacji ogłoszenia upadłości przez bank. Jeśli bank nie posiada takowego, to lepiej odpuścić sobie współpracę z nim i znaleźć bardziej bezpieczną opcję. 

Kolejną istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to wszelkie zapewnienia banku o całkowicie darmowym prowadzeniem konta. W niektórych przypadkach może tak być w rzeczywistości, jednak w większości sytuacji, aby nie ponosić kosztów związanych z prowadzeniem konta, konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Dla przykładu może być to nakaz dokonania określonej liczby transakcji zbliżeniowych, lub przelewów bankowych w miesiącu. Określona minimalna kwota wpływów na konto bankowe w miesiącu itp. Jeśli warunki nie zostaną przez nas spełnione, to będziemy musieli ponieść koszty związane z prowadzeniem konta. 

Ważną kwestią są również ewentualne koszty związane z użytkowaniem karty oraz prowizje potrącane przy wypłatach z bankomatów. Obecnie wiele banków oferuje darmowe wypłaty z bankomatów na terenie całego kraju oraz z niektórych na terenie Europy. Jeśli więc bank, z którym rozważamy podpisanie umowy, nakłada na nas ograniczenia w postaci darmowych wypłat wyłącznie z własnych bankomatów, których ilość na terenie kraju jest znacząco ograniczona, to warto zastanowić się, czy na pewno chcemy podjąć z nim współpracę. Również zwykle użytkowanie karty jest obciążone tylko minimalnymi kosztami, albo w ogóle żadnymi po warunkiem dokonania określonej ilości płatności z jej użyciem. 

Jakie są zasady rozwiązania umowy? 

Koniecznie zapoznajmy się z zasadami rozwiązania umowy. Może okazać się, że jej rozwiązanie będzie wiązało się dodatkowymi kosztami i że za darmo będziemy mogli zrobić to dopiero po upływie określonego czasu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w umowie, która zostanie nam przedłożona do podpisania. Dlatego tak istotne jest dokładne jej przeczytanie. Generalnie wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w dokumentach przedstawionych przez pracownika banku. Wystarczy nieco mobilizacji i czasu, aby dokładnie przeczytać dokładnie wszystkie podpunkty umowy. 

Jak rozpocząć poszukiwanie dobrej oferty konta bankowego? 

Na samym początku warto zapoznać się pokrótce z aktualnie najkorzystniejszymi ofertami banków, które bez problemu znajdziemy przy pomocy wyszukiwarki. Żeby przesiać najlepsze oferty i wykluczyć te mniej atrakcyjne, warto skorzystać z rankingu kont bankowych, które prowadzone są przez wiele portali zajmujących się porównywaniem ofert banków i firm pożyczkowych. Jedną z takich stron internetowych jest https://sowafinansowa.pl/. Znajdziemy tam porównania nie tylko najlepszych kont, ale również i pożyczek gotówkowych, ekspresowych, kieszonkowych i wielu innych. Na https://sowafinansowa.pl/konta-bankowe/ znajdziemy także wiele przydatnych informacji na temat warunków udzielania pożyczek przez poszczególne banki oraz firmy itp. 

Fot. Kaysha/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*