Najlepsze filmy na Halloween!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Chcesz wprawić się w odpowiedni nastrój? Oto filmy idealne dla tych, którzy lubią poczuć trochę dreszczyku lub magicznej atmosfery!

Gnijąca panna młoda

Zaczynamy od czegoś, co nie jest horrorem. Mowa o najpopularniejszym dziele filmowym Tima Burtona! Przez wielu krytyków Gnijąca panna młoda jest uważana za film wybitny. 

W przededniu swojego ślubu niezwykle nerwowy pan młody Victor przypadkowo poślubia martwą pannę młodą. Wraz z Emily przenosi się do świata zmarłych! Co go tam spotka? Sprawdź już w nadchodzące Halloween!

Halloween

Trudno o lepszy klasyk na 31 października. Mowa o klasyku Halloween z 1978 r. Krytycy filmowi nie mają wątpliwości  – oglądanie tego filmu to niesamowite doznanie dla wszystkich wielbicieli horrorów z prawdziwego zdarzenia.

W przeddzień Halloween ze szpitala psychiatrycznego ucieka niebezpieczny morderca – Michael Myers. Kieruje się on do rodzinnego miasta, a jego śladem rusza jego wieloletni psychiatra dr Loomis.

Totalna magia

To propozycja dla osób, które może niekoniecznie chcą się bać, ale lubią poczuć magiczny klimat!

Gdy rodzice Sally i Gillian umierają, siostry trafiają do domu swoich ekscentrycznych ciotek. Te zdradzają dziewczynom, że w ich żyłach płynie krew czarownic. Od tego momenty Sally i Gillian zaczynają uczyć się magii. Dowiadują się, że nad kobietami z ich rodziny ciąży okrutna klątwa. Każdy mężczyzna, którego pokochają, umrze. 

Carrie

Czas na film na podstawie książki mistrza grozy, Stephena Kinga. Carrie to historia z dreszczykiem, elektryzująca czytelników i widzów! Polecamy wersję z 1976 r.

Margaret White, ortodoksyjna chrześcijanka, samotnie wychowuje córkę, Carrie. Dziewczyna jest prześladowana w szkole. Żadna z nich jednak nie wie, że siedemnastolatka posiada zdolności telekinetyczne, które mogą spowodować wiele szkód…

Blair witch project

Śmiało można stwierdzić, że to jeden z najbardziej znanych horrorów. 

Trójka studentów wybiera się do lasu, żeby nakręcić film na temat miejscowej legendy o wiedźmie. Wkrótce cała grupka przepada bez wieści, a jedyne, co po nich zostało, to taśma filmowa będąca dokumentem przerażających wydarzeń tej nocy.

Koszmar z ulicy Wiązów

Kolejna klasyczna propozycja, znana wszystkim wielbicielom strasznych filmów, to Koszmar z ulicy Wiązów.

Grupę nastolatków nocami dręczą koszmary. Ich bohaterem jest przerażający Freddy Krueger, mężczyzna ze spaloną twarzą, psychopatyczny morderca dzieci.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*