Te perfumy działają jak feromony! Poznaj zapachy, które mogą zastąpić afrodyzjaki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapachy mają działanie silnie pobudzające. Nie od dziś wiadomo, że czyjś zapach może być równie pociągający, jak jego wygląd czy intelekt. Sprawdź, które perfumy najbardziej działają na zmysły i mogą być świetnym zapalnikiem do rozbudzenia w Tobie namiętności!

Perfumy są bardzo ważnym elementem naszego stylu, dlatego dobieramy je z bardzo dużym zaangażowaniem. Z czasem określony zapach staje się naszym znakiem rozpoznawczym. Warto wiedzieć, że niektóre nuty zapachowe bardzo mocno działają na zmysły, dlatego są rewelacyjnym wyborem na randkę. Okazuje się, że już wieki temu ludowi szamani wiedzieli, jakie zioła czy przyprawy mogą być prawdziwym miłosnym kadzidłem. Dziś zdradzamy sekstety, jakie perfumy mogą stać się prawdziwym afrodyzjakiem!

3 zapachy, które intensywnie działają na nasze zmysły

PIŻMO

Piżmo to ciężki zapach, który mocno wpływa na zmysły oraz wyobraźnię. Oryginalnie było ono pozyskiwane z gruczołów odbytowych piżmowca syberyjskiego, jednak aktualnie zapach da się odtworzyć w warunkach laboratoryjnych. Ogromną siłą perfum zawierających piżmo jest ich podobieństwo do ludzkich feromonów. Warto wiedzieć, że piżmo mocno podbija zapach innych nut zapachowych użytych w perfumach.

JAŚMIN

Następny warty uwagi zapach to kwiatowy nuty jaśminu, które przywołują pozytywne wspomnienia pierwszych tygodni wiosny. Jak donoszą najnowsze badania zapach ten potrafi zwiększyć libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jaśmin mimo, że jest rośliną pachnie nieco podobnie jak piżmo.

CYNAMON

Cynamon to jedna z najpiękniej pachnących przypraw, która świetnie nadaje się jako nuta zapachowa do perfum. Jego zapach jest dość intensywny, a nawet duszący, dlatego wystarczy dosłownie szczypta, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ta przyprawa już w starożytności miała pomóc na problemy ze sprawnością seksualną.

Przeczytaj też: JAK WYGRAĆ WALKĘ Z KOMPLEKSAMI? PODPOWIADAMY, CO ZROBIĆ, BY W KOŃCU POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*